Nie żyje Marlena Makiej-Hędrzak

We wtorek (31 grudnia 2019 roku) zmarła dr hab. Marlena Makiel-Hędrzak.


Pracowała na Uniwersytecie Rzeszowskim od 1996 roku. Profesor Marlena Makiel-Hędrzak pracowała w Zakładzie Rysunku i Kształtowania Przestrzeni w Instytucie Sztuk Pięknych Uniwersytetu Rzeszowskiego na stanowisku profesora nadzwyczajnego. Ukończyła studia w Instytucie Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie. Na rzeszowskiej uczelni pracowała od roku 1996. Uprawiała działalność artystyczną w zakresie rysunku, malarstwa i grafiki.


Prezentowała swoje prace na wielu wystawach indywidualnych, brała udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych, ogólnopolskich i międzynarodowych w kraju i za granicą. Wielokrotnie uczestniczyła w plenerach i sympozjach ogólnopolskich i międzynarodowych. Publikowała teksty o sztuce oraz wiersze, otrzymywała nagrody i wyróżnienia za twórczość plastyczną. Marlena Makiel-Hędrzak była redaktorką naczelną rocznika Wydziału Sztuki UR „Warstwy” oraz współpracowniczką kwartalnika „Fraza”. Od dziesięciu lat opiekowała się Galerią na Pięterku w Instytucie Polonistyki i Dziennikarstwa UR, gdzie prezentowała prace swoich wychowanków.


Msza święta żałobna za śp. profesor odprawiona zostanie w sobotę 4 stycznia 2020 roku o godzinie 9:30 w Kościele pod wezwaniem św. Piotra i Jana z Dukli w Krośnie (ul. Kard. Stefana Wyszyńskiego 30). Różaniec przed mszą świętą zostanie odmówiony o godzinie 9:00.