• Firmowe Spotkanie ze Sztuką w Elektromontażu
  • Firmowe Spotkanie ze Sztuką w Elektromontażu
  • Firmowe Spotkanie ze Sztuką w Elektromontażu

"Firmowe Spotkanie ze Sztuką" w rzeszowskim Elektromontażu

31 maja 2008 roku Podkarpackie Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych zorganizowało „Firmowe spotkanie ze sztuką".
Odbyło się ono w gościnnych progach rzeszowskiego Elektromontażu.

W sali na ostatnim piętrze można było podziwiać nie tylko panoramiczne widoki miasta, ale również interesującą ekspozycję wybranych prac malarskich nieżyjącej już
Olgi Samarskiej, członkini Grupy XIV. W spotkaniu uczestniczył inny członek tej legendarnej już grupy twórczej Jerzy Majewski.


Zasadniczym punktem było jednak uroczyste nadanie godności Członka Honorowego Podkarpackiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych dwom artystom malarzom związanym z Rzeszowem.
Zwięzłą i życzliwą laudację wygłosiła ze stosownym wdziękiem Krystyna Węgrzyn-Białogłowicz. Następnie prezes Towarzystwa Jerzy Gancarz artystom Józefowi Gaździe i Emilowi Politowi wręczył udokumentowane potwierdzenie tego faktu.

 

Podkarpackie Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych w Rzeszowie chce przełamać skostniałe formy prezentacji sztuki jedynie w galeriach do których trzeba przychodzić i kupować bilety.
Zamierza wychodzić z nią do ludzi - organizując wystawy m.in. w siedzibach firm.
Pierwsza taka wystawa - malarstwa Olgi Samarskiej, została otwarta w sobotę, na 11 piętrze w gustownej galerii rzeszowskiego Elektromontażu, u jego prezesa, znanego mecenasa kultury, Mariana Burdy.

 

  • Galeria na 11 piętrze

    Film i kilkanaście zdjęc z pierwszego "Firmowego Spotkania ze Sztuką" na 11 piętrze rzeszowskiego Eletromontażu z 31 maja 2008.