Wernisaż wystawy "Malarstwo Andrzej Korzec"
w ICN Polfa Rzeszów S.A.

Zdjęcia z wernisażu 26.03.2009 w ICN Polfa Rzeszów S.A

 

Andrzej Korzec (1959, Żary), studiował malarstwo w krakowskiej ASP w pracowni prof. Jana Szancenbacha. Obecnie uczy rysunku i malarstwa w Zespole Szkół Plastycznych w Rzeszowie.
W latach 1996-2002 pełnił funkcję prezesa Okręgu Rzeszowskiego Związku Polskich Artystów Plastyków. Był inicjatorem cyklicznej wystawy uświetniającej obchody Dni Rzeszowa, międzynarodowych plenerów malarsko- rzeźbiarskich w Rakszawie i Orzechówce oraz aukcji dobroczynnych. Uczestniczył w wielu sympozjach, plenerach i wystawach w kraju i za granicą ( Polska, Czechy, Słowacja, Francja, Ukraina, Niemcy, Austria, Węgry, Włochy). W 2006 roku brał udział w polsko- francuskim projekcie „QUE NOTRE TERRE EST BELLE".
Laureat nagród i wyróżnień w konkursach regionalnych i ogólnopolskich, na konkursie „Obraz, grafika, rysunek, rzeźba roku 2008" otrzymał nagrodę Fundacji Rodziny Zbigniewa Jana Krygowskiego. Stypendysta Ministra Kultury i Nauki (96/97), oraz burmistrza Klagenfurtu (2002), uhonorowany nagrodą Miasta Rzeszowa w Dziedzinie Kultury i Sztuki za 2002 rok.
Wypowiada się głównie w malarstwie, w którym interesuje go przede wszystkim konstrukcja obrazu, ekspresja koloru, faktura oraz technologia spoiw, gruntu i pigmentów. Sporadycznie zajmuje się rysunkiem, rzeźbą i grafiką.