XIII Międzynarodowy Plener Malarski "Boguchwała 2017"

7.08.2017 - 20.08.2017

Już od 13 lat Boguchwała gości artystów malarzy, profesorów Akademii Sztuk Pięknych z Krakowa, Warszawy, Łodzi, Radomia, Katowic, Wrocławia oraz ze Słowacji i Ukrainy. Wśród artystów należy wymienić nazwiska które od lat tworzą trzon – fundament plenerów boguchwalskich : prof. Piotr Błażejewski, prof. Tadeusz Błoński, prof. Andrzej Grenda, prof. Romuald Kołodziej czy prof. Andrzej Markiewicz i dr Krzysztof Ludwin z Krakowa.

 

Spotkania artystów mają na celu pokazanie aktualnych tendencji we współczesnej sztuce polskiej oraz promowanie poprzez sztukę piękna ziemi Podkarpackiej. Dzięki dotychczasowym plenerom malarskim, Boguchwała znalazła się na kulturalnej mapie Polski, wpisując się na stałe do kalendarza imprez kulturalnych.

 

Organizatorami tegorocznego, już 13 pleneru malarskiego którym weźmie udział 23 artystów malarz jest Podkarpackie Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych, Gmina Boguchwała i Miejskie Centrum Kultury w Boguchwale. Pomysłodawcą i komisarzem dotychczasowych plenerów był i jest prezes Podkarpackiej Zachęty Jacek Krzysztof Nowak.

 

W ramach pleneru organizowany jest każdorazowo „Wieczór Muzyki i Plastyki”.

  • Już 12 sierpnia w sobotę o godz. 18.30 zapraszamy na recital autorski Mateusza Pieniążka do MCK Boguchwała na koncert p.t. „Wyspa Brel”.
  • Plener zakończymy wystawą poplenerową 18 sierpnia (piątek) 2017o godz. 18.30 w MCK Boguchwała, Rynek 1